Beren Saat’in Rol Alacağı Netflix Dizisi Atiye Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Netflix yapımı ikinci orijinal Türk dizisi olacak Atiye’nin çekimlerine başlandı. Netflix Türkiye Twitter hesabından müjdelenen dizi ile ilgili birtakım detaylar da verildi. Netflix, geçtiğimiz senenin Aralık ayında beklenmedik bir atılım yaparak ilk orijinal Türk Netflix yapımı olan Hakan: Muhafız (The Protector) ile harika bir başarı yakalamıştı. Netflix bu başarıya bir yenisini eklemek için şimdi ikinci bir Türk yapımı ile karşımıza çıkıyor. Atiye dizisi için Beren Saat ile anlaşıldığı da müjdelendi.

İkinci orijinal Türk yapımı olan Netflix dizisinin ismi Atiye. Netflix Türk yapımlarını bütün ülkelerde pazarlamak için de isimlerini devşiriyor bunu biliyoruz. Atiye dizisinin küresel pazarlama isminin ”The Gift” olarak belirlendiği gelen bilgiler arasında.

Atiye dizisinin oyuncu kadrosunda Beren Saat ile birlikte Metin Akdülger, Başak Köklükaya, Mehmet Günsür, Tim Seyfi ve Civan Canova gibi isimleri de görebileceğiz.
Netflix’in ikinci orijinal Türk yapımı olan Atiye için planlanan yayımlanma tarihi ise bu yıl içinde.

Konusu ise oldukça ilgi çekici;

Beren Saat tarafından vücuda getirilecek Atiye bir ressam. Sevdikleriyle sakin ve güzel bir hayat süren Atiye’nin hayatını ise Göbeklitepe’de gerçekleşen bir keşif değiştirir. Arkeolog Erhan, Göbeklitepe’de gerçekleşen bu kazıda görev almaktadır. Atiye ve Göbeklitepe arasında enteresan bir bağlantı keşfeden arkeolog Erhan bu konuyu daha derinlemesine araştırmayı amaçlamaktadır. Atiye ise hayatını değiştireceğinden emin olduğu bu enteresan durumun içine daha da girmek için tapınağa gitmeye karar verir. Devamında takip eden olaylar Atiye’nin yaşamının temellerini sarsacaktır.
Atiye dizisi gerçekten insanı alıp bambaşka düşüncelere ve diyarlara götürecek gibi duruyor. Geçmiş ve gelecek kavramlarını, ruhani ve mistik bağlantıları sorgulatacak yeni dizi şimdiden heyecan uyandıran bir konu haline geldi.

Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdürü Kelly Luegenbiehl “Türkiye’de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi gören Netflix’in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız’dan sonra ikinci Türk dizimizin de çok sevileceğine inanıyoruz” dedi. Bu söyleme bakılırsa yakın bir zamanda Netflix envanterinde daha da fazla orijinal Türk yapımlarını görme imkanımız olacak.

“Beren Saat’in başrolde olduğu bu dizi ile Türkiye’den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikayeyi, dünyanın dört bir yanına taşıyacağız. Hakan: Muhafız ile İstanbul’da başlayan yolculuğumuz yeni dizimiz Atiye ile başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere, zengin Anadolu topraklarının doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini dünyayla buluşturacak. Atiye gibi güçlü bir kadın karakterle ekranlara dönüş yapacak olan Beren ile çalışıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz.”

Kaynak : https://listelist.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir