Kaju fıstığının şaşırtıcı faydaları

Zengin içeriğiyle dikkat çeken kaju fıstığı C, E, K ve B6, B12 vitaminlerini barındırıyor. Tüm bunlara ek olarak magnezyum, demir, sodyum ve potasyum gibi minerallere de sahip olan kaju aynı zamanda bir bakır deposu.

ZİNDE OLUN;

Kaju sabahları az bir miktar bile yenilirse size enerji verir ve gün içinde zinde olmanızı sağlar. Ruh sağlığına da iyi gelen kaju depresyonla savaşınızda yardımcı olur.

Kajunun faydaları arasında belki de en önemlisi kansere karşı koruyucu bir kalkan oluşturması… İçerisinde yoğun oranda bakır bulunan kaju, bu özelliği sayesinde başta kolon kanseri olmak üzere birçok kanser türüne karşı vücudun kalkanı gibi hareket eder.

KALP DOSTU;

Değerli yağlara sahip kaju kalp dostu olduğu gibi aynı zamanda kan basıncını da dengeler. Ancak tuzlu olarak tüketilecekse miktarı kontrol altında tutmakta fayda var.

KİLO VERMEYE YARDIMCI OLUR;

Bu durum size şaşırtıcı geliyor olabilir ama sağlıklı yağlar kilo vermede iyi birer destekçidir ve kajunun yağları da sağlıklı yağlar sınıfına girer. Ölçülü tüketildiğinde kaju metabolizmanız için katalizör görevi görür ve zayıflamanıza yardımcı olur.

SAÇ SAĞLIĞI İÇİN;

Kajunun içindeki mineraller, özellikle de bakır saç dökülmesine çok iyi gelir. Sağlıklı saçlar için de güvenle kaju tüketebilirsiniz.

Kaynak : https://www.posta.com.tr/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir