Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 15
» Son Üye: KennethTus
» Toplam Konular: 150
» Toplam Yorumlar: 155

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 2 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 2 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
KAR KÖRLÜĞÜ - Ragnar Jona...
Forum: Kitap Tanıtımları
Son Yorum: admin
06-12-2020, Saat: 21:39
» Yorumlar: 0
» Okunma: 48
ÇİFTE KISKAÇ - Stella Rim...
Forum: Kitap Tanıtımları
Son Yorum: admin
06-12-2020, Saat: 20:58
» Yorumlar: 0
» Okunma: 47
KİLİTLİ ODA - Per Wahlöö ...
Forum: Kitap Tanıtımları
Son Yorum: admin
06-12-2020, Saat: 19:45
» Yorumlar: 0
» Okunma: 45
OĞUL - Jo Nesbo, Çev: Can...
Forum: Kitap Tanıtımları
Son Yorum: admin
06-12-2020, Saat: 19:35
» Yorumlar: 0
» Okunma: 50
HASTANEDE CİNAYET - Sema ...
Forum: Kitap Tanıtımları
Son Yorum: admin
06-12-2020, Saat: 19:27
» Yorumlar: 0
» Okunma: 52
GECE VARDİYASI - Michael ...
Forum: Kitap Tanıtımları
Son Yorum: admin
06-12-2020, Saat: 13:20
» Yorumlar: 0
» Okunma: 50
SÜRGÜN AVI - Melih Günayd...
Forum: Kitap Tanıtımları
Son Yorum: admin
06-12-2020, Saat: 13:14
» Yorumlar: 0
» Okunma: 44
JAMIE’NİN DAVASI - Britta...
Forum: Kitap Tanıtımları
Son Yorum: admin
06-12-2020, Saat: 13:02
» Yorumlar: 0
» Okunma: 36
Bakan Lütfi Elvan ekonomi...
Forum: Ekonomi Haberleri
Son Yorum: admin
17-11-2020, Saat: 23:41
» Yorumlar: 0
» Okunma: 98
Cumhurbaşkanı Recep Tayyi...
Forum: Türkiye'den Haberler
Son Yorum: admin
17-11-2020, Saat: 22:33
» Yorumlar: 0
» Okunma: 88

 
  KAR KÖRLÜĞÜ - Ragnar Jonasson, Çev: Şeyda Aktekin, Kitap Kurdu Yayınları
Yazar: admin - 06-12-2020, Saat: 21:39 - Forum: Kitap Tanıtımları - Yorum Yok

KAR KÖRLÜĞÜ - Ragnar Jonasson, Çev: Şeyda Aktekin, Kitap Kurdu Yayınları

   

Siglufjörður, İzlanda’nın kuzeyinde, insanların evlerinin dış kapılarını  kilitlemediği, bir dağ tüneli yoluyla ulaşılabilen, “Burada hiçbir olay yaşanmaz” denilen, sakin bir balıkçı kasabasıdır. 

Ta ki yarı çıplak genç bir kadın karla kaplı bahçesinde kanlar içinde ve kendinden geçmiş bir halde bulunduğu ve ülkede büyük saygı gören yaşlı bir yazar, kasabanın tiyatrosunda düşüp öldüğü o güne  kadar... Okuldan yeni mezun olmuş genç polis memuru Ari Thór Arason’un ilk görev yeri olarak tayin edildiği Siglufjörður’da işi hiç de  kolay değildir, çünkü kasaba ıssız görüntüsünün ardında birbirine güveni olmayan ve sırlar barındıran sakinlerle doludur...

Bu konuyu yazdır

  ÇİFTE KISKAÇ - Stella Rimington, Çev: Mehmet Gürsel, YKY
Yazar: admin - 06-12-2020, Saat: 20:58 - Forum: Kitap Tanıtımları - Yorum Yok

ÇİFTE KISKAÇ - Stella Rimington, Çev: Mehmet Gürsel, YKY

   

Avrupa’nın iki ucunda yeniden filizlenen savaş dinamikleri. Putin’in kendisine muhalif Rusları, dünyanın neresinde yaşıyor olurlarsa olsun, “susturma” konusundaki kararlılığı, ülke sınırları içinde casusluk operasyonlarına müsamaha göstermeyen İngiltere’yi harekete geçirir. Böylece İngiltere ve Rusya, Soğuk Savaş döneminden sonra yeniden karşı karşıya gelir. İngiliz gizli istihbarat teşkilatı MI5’ın karşı casusluk biriminde görevli Liz Carlyle, katledilen sevgilisinin acısını yaşayamadan kendisini ansızın sahada, acımasız ve kuralsız bir oyunun ortasında bulur. Çanlar çalıyor, savaş baltaları ortaya çıkıyor.

Stella Rimington’ın 1969 ile 1990 arasında yani Soğuk Savaş’ın en gergin döneminde MI5 karşı casusluk operasyonlarında bilfiil başarıyla çalışmış olması, Çifte Kıskaç’ta aktardıklarını paha biçilmez kılıyor. Ortaya çıkan nefes kesici kurmaca bugünün karmaşık dünya siyasetini anlamak isteyenlere de ışık tutuyor.

Bu konuyu yazdır

  KİLİTLİ ODA - Per Wahlöö & Maj Sjöwall, Çev: Bige Turan Zourbakis, Ayrıksı Kitap
Yazar: admin - 06-12-2020, Saat: 19:45 - Forum: Kitap Tanıtımları - Yorum Yok

KİLİTLİ ODA - Per Wahlöö & Maj Sjöwall, Çev: Bige Turan Zourbakis, Ayrıksı Kitap

   

Nordik noir türünün kurucuları Per Wahlöö ve Maj Sjöwall’ın birlikte yazdığı Martin Beck serisinin 8. kitabı Kilitli Oda adıyla ilk kez Türkçe de.

Şehrin bir yakasında bir kadın bir banka soyar. Başka bir yakasında ise kilitli bir odada tam kalbinden vurulmuş bir ceset bulunur. Ancak görünürde hiç silah yoktur. İki olay arasında bir ilişki var mıdır? Ruhsuz bir evliliğin bitişi ve neredeyse onun canını alacak bir kurşun yarasının acısıyla yorgun düşen Martin Beck bezgin ruh halinden kurtulmak için kendini bu gizemi çözmeye verecektir.

Bu konuyu yazdır

  OĞUL - Jo Nesbo, Çev: Can Yapalak, Doğan Kitap
Yazar: admin - 06-12-2020, Saat: 19:35 - Forum: Kitap Tanıtımları - Yorum Yok

OĞUL - Jo Nesbo, Çev: Can Yapalak, Doğan Kitap

   

Karizmatik ve yumuşak başlı Sonny Lofthus, 18 yaşından beri hapistedir. Diğer mahkûmlar genç Sonny’nin onları günahlarından arındırdığına inanıp işledikleri suçları anlatırlar. Sonny’nin eroin bağımlısı olmasıyla ve nasıl sürekli uyuşturucu temin edebildiğiyle ilgilenmezler. Başkalarının suçlarını üstlendiği için hüküm giydiğini bilmedikleri gibi...

Sonny işlemediği yeni bir suçu polise itiraf etmeye hazırlanırken bir mahkûmdan sarsıcı bir itiraf dinler:
Polis babası aslında intihar etmemiş, öldürülmüştür. Hapisten kaçan Sonny’nin elinde uzun bir intikam listesi vardır... 
Dışarıda iyiler ile kötüler, Başkomiser Simon Kefas, bakımevi idarecisi Martha, İkiz kod adlı mafya lideri ile iş dünyası arasında Oğul Sonny planını uygulamaya koyulur...
“Günah, kefaret, aşk, kötülük gibi en derin gizemleri araştıran, ustalıkla kurgulanmış bir roman. (...) Nesbo’nun, içinde Harry Hole olmasa da, en iyi, en derin ve zengin romanlarından biri.” - Kirkus Reviews

Bu konuyu yazdır

  HASTANEDE CİNAYET - Sema Fener, Yitik Ülke Yayınları
Yazar: admin - 06-12-2020, Saat: 19:27 - Forum: Kitap Tanıtımları - Yorum Yok

HASTANEDE CİNAYET - Sema Fener, Yitik Ülke Yayınları

   

Kötülüğün eli kolu çok uzundur; inanç ve ülke tanımadan her yere ulaşır, gölge gibi süzülüp çoğalır. Her kılığa girip her kimliğe bürünebilir. Tuhaf bir çekiciliği vardır onun, bir şekilde çeker insanı. Ne olduğunu anlamadan içine düşersiniz; ya av olursunuz ya da avcı. Kötülük tüm zamanlar boyunca örgütlü ve planlı olmuştur...

Bazı insanlara doğuştan ekilen bir tohum gibidir o; bir gün tüm günahların üstünü örtecek bir tarlaya dönüşür bu tohum. Kötü, kötülüğün kefaretini mutlaka öder. Tıpkı hastanemizde olduğu gibi... Sema Fener’den sürükleyici bir polisiye gerilim romanı Hastanede Cinayet.

Bu konuyu yazdır

  GECE VARDİYASI - Michael Connelly, Çev: Ömer Mülazım, Nemesis Kitap
Yazar: admin - 06-12-2020, Saat: 13:20 - Forum: Kitap Tanıtımları - Yorum Yok

GECE VARDİYASI - Michael Connelly, Çev: Ömer Mülazım, Nemesis Kitap

   

Gelecek vaat eden bir dedektif olan Renée Ballard, amirinin cinsel tacizine uğramasına rağmen yine de cezalandırılan taraf olur ve gece vardiyasıyla görevlendirilir. Hollywood’da yaşanan birçok olayı araştıran genç kadın, bu vakaları gündüz vardiyası dedektiflerine bırakmak zorunda kaldığı için hiçbir davayı sonuçlandıramaz.

Ancak bir gece peşini bırakmak istemediği iki vakayla karşı karşıya kalır: Bir hayat kadını acımasızca dövülerek park alanında ölüme terk edilmiştir, aynı karanlık saatlerde gece kulübünde bir kadın daha öldürülmüştür. Dedektif Ballard, iki kadının maruz kaldığı vahşeti görmezden gelemez. Bu kez şafakta pes etmemeye kararlıdır. Üstlerinin ve ortağının isteklerini gece vardiyasında gerçekleştirirken, gündüzleri de kadınları hedef alan acımasız katilin peşine düşer. Vakalar birbirine karışıp departmanlar arası çekişme hızlanırken hiçbir güç Dedektif Ballard’ı bu davaları çözmekten vazgeçiremeyecektir.

Bu konuyu yazdır

  SÜRGÜN AVI - Melih Günaydın, Dipnot Yayınları
Yazar: admin - 06-12-2020, Saat: 13:14 - Forum: Kitap Tanıtımları - Yorum Yok

SÜRGÜN AVI - Melih Günaydın, Dipnot Yayınları

   

Bu topraklarda çok uzun bir tarihten beri yaşanan olay ve gelişmelerin hemen tümünün bir adım öncesi gizli servislerin manipülasyonları, ısmarlama operasyonları, sayısız cinayet ve katliamlarıyla dolu. 

Her yeni siyasal dönem ve hedef değişikliğinde kısmen lağvedilip yenilerinin kurulduğu, hayatiyetlerine halel getirilmeyen bu gizli yapılanmaların cinayetlerine “faili meçhul” yıllar boyunca yakından tanık olduk. Melih Günaydın Sürgün Avı’ nda bu izleğin peşine düşüyor. Başlangıçta çok farklı saiklerle işlendiği düşünülen bir cinayet vakasının soruşturulması sürecini kâh Ortadoğu coğrafyasının sınırlarına, Arap baharına kâh Avrupa’nın konferans salonlarına, sosyal medya ağlarına kâh Türkiye’nin 40-45 yıl öncesine, polisler tarafından öldürülen gençlerin hikâyelerine ustalıkla taşıyor. 

Romanındaki Suriyeli, Kürt, Türk kahramanları bize alçakgönüllü bir duyarlılıkla tanıştırıyor. Göçmenler, yoksul üniversite öğrencileri, gözüpek gazeteciler, sınır kaçakçıları, polisleri soruşturan polisler... Günaydın, bu romanında gözümüzün önünde olup biten şeylere biraz daha yakından bakıyor.

Bu konuyu yazdır

  JAMIE’NİN DAVASI - Brittany Cavallaro, Çev: Pınar Polat, Yabancı Yayınları
Yazar: admin - 06-12-2020, Saat: 13:02 - Forum: Kitap Tanıtımları - Yorum Yok

JAMIE’NİN DAVASI - Brittany Cavallaro, Çev: Pınar Polat, Yabancı Yayınları

   

Holmes’ü olmayan bir Watson ne işe yarar?

Jamie Watson ve Charlotte Holmes arasındaki kopmaz sanılan bağ, bir yıl önce August Moriarty’nin şoke edici ölümüyle paramparça olmuştu. Jamie okuldaki son yılını sorunsuz atlatmayı, iyi bir üniversiteye girebilmeyi, ragbide başarılı olmayı ve bir türlü âşık olamadığı tatlı kız arkadaşıyla ilişkisini mahvetmemeyi umuyordu.
Charlotte ise hem ezeli düşmanı Lucien Moriarty’den hem de kendi hatalarından kaçıyordu. O talihsiz olaydan sonra kimse güvende değildi, özellikle de onun yanında. Tehlikeyi bertaraf etmeden Watson’ın kendini affetmesini bekleyemezdi. Fakat yüzyıllar önce yazılmış hikâyeler, ikilinin peşini kolay kolay bırakacak gibi görünmüyordu. Tuhaf şeyler yaşanmaya başladığında bir kez daha ekip olacak ve düşmanlarıyla beraber yüzleşirken üzerlerinden isimlerinin ağırlığını atmaya çalışacaklardı.

Bu konuyu yazdır

  Bakan Lütfi Elvan ekonomide yol haritasını açıkladı
Yazar: admin - 17-11-2020, Saat: 23:41 - Forum: Ekonomi Haberleri - Yorum Yok

Lütfi Elvan: 'Makro ekonomik istikrar, finansal istikrar ve fiyat istikrarına çok önem veriyoruz. Yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor.'

   

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 'Türkiye hem yerli hem de uluslararası yatırımcılar açısından bir cazibe merkezi olsun istiyoruz. Bu noktada atılması gereken adımları kararlılıkla atacağız. Bunu özellikle vurgulamak istiyoruz.' dedi.

Elvan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Bakanlığın 2021 yılı bütçesine ilişkin milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

Sözlerine, 'Makro ekonomik istikrarı sağlamak, finansal istikrarı sağlamak ve fiyat istikrarı konusuna çok önem veriyoruz. Bizim yol haritamızın genel çerçevesini bunlar oluşturuyor. Bu birincisi' diyerek başlayan Lütfi Elvan, ikinci husus olarak da kalkınma ve ekonomi ile hukuk arasındaki ilişkiye önem verdiklerini söyledi.

Elvan, demokrasi, adalet, kalkınma ve ekonominin birbirlerinden ayrılmayacak konular olduğunu belirterek, 'Adil ve şeffaf bir hukuk devletiyle ekonomik büyümeyi, kalkınmayı, refahı ve istikrarı sürekli kılabileceğimize inanıyoruz. Önümüzdeki günlerde Adalet Bakanımızla birlikte sivil toplum kuruluşlarımızla, iş dünyamızla, TOBB'la, TÜSİAD'la, MÜSİAD'la, DEİK'le, TİM'le ve benzeri tüm kuruluşlarla bir araya geleceğiz. Dinleyeceğiz. Ne tür sorunlar yaşıyorlar, uygulamada ne tür sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar bunları teker teker konuşacağız, tartışacağız. Ortak bir akılla yapılması gereken düzenlemeleri yapacağız.' açıklamasında bulundu.

İstişareye sonuna kadar açık olacaklarını vurgulayan Bakan Elvan, 'Hiçbir insanımızın, vatandaşımızın kafasının arkasında en ufak kaygı olmasın. Kapılarımız 24 saat tamamen açık olacak. Bizim de makul gördüğümüz, rasyonel ve haklı gördüğümüz hangi konu varsa, reform niteliğinde olan her konuda gerekli adımları atacağız, kararlılıkla atacağız.' ifadesini kullandı.

Elvan, yatırım ortamının iyileştirilmesi noktasında hala atılması gereken adımlar olduğuna işaret ederek, 'Türkiye yatırımcılar açısından hem yerli hem de uluslararası yatırımcılar açısından bir cazibe merkezi olsun istiyoruz. Bu noktada atılması gereken adımları yine kararlılıkla atacağız. Bunu özellikle vurgulamak istiyoruz.' diye konuştu.

BDDK ve bankalarla da bir araya geleceklerini aktaran Lütfi Elvan, 'Karşılaştıkları sorunlar, öneriler nelerse, bunları teker teker ele alıp, atılması gereken adımlar varsa atacağız.' şeklinde konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirilmesinin ardından bakanlık bürokratlarıyla bir araya geldiğini belirterek, 'Arkadaşlara şunu söyledim; 'Arkadaşlar beni eleştireceksiniz. Eğer siz bana 'Efendim siz doğrusunu biliyorsunuz' derseniz ben sizinle çalışmam'. Bu kurumda çalışan tüm bürokrat arkadaşlarımızı, en alt kademeden en üst kademeye kadar her bir arkadaşımızı dinleyeceğiz. Bir taraftan sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geleceğiz, bu işin rasyoneli neyse onu yapacağız. Hazine ve Maliye bürokratlarımıza sonuna kadar güveniyorum.' ifadesini kullandı.

- 'Kanun neyi emrediyorsa onu yapacaksınız'

Düzenleyici ve denetleyici kurumların bağımsızlığına ilişkin sorulara da yanıt veren Elvan, Bankacılık Kanunu'nun 82'nci maddesinde yer alan 'BDDK, kendisine verilen düzenleme ve denetlemeyle ilgili görev ve yetkileri kendi sorumluluğu altında bağımsız olarak yerine getirir ve kullanır' hükmüne işaret etti.

Bakan Elvan, kanunun gayet açık olduğunu söyleyerek, 'BDDK ve SPK başkanımızla da görüştüm. Kendisine aynen şunu ifade ettim; 'Kanun neyi söylüyorsa, neyi emrediyorsa onu yapacaksınız' dedim. Merkez Bankası Kanunu da açık, elbette bağımsızdır, bu konuda daha fazla söyleyecek bir şeyim yok diye düşünüyorum.' dedi.

Elvan, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesinde mutlaka Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı'nın da olması gerektiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Neticede kalkınmadan bahsediyorsak bu konuda Başkanımızın bu işin içinde olması gerekiyor. Diğer taraftan, geçmişteki Ekonomi Koordinasyon Kurulundan bahsedildi. Bu konulara yönelik olarak hangi bakanlıklar var diye düşündüğümüzde, Ticaret, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlıklarımız var. Bu 4 bakanlığımızla mali yapımıza yönelik, diğer konulara yönelik sık sık bir araya gelmemiz, koordineli çalışmamız gerekiyor. Önümüzdeki süreçte 4 bakanlık ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı başta olmak üzere çok yakın çalışma ve koordinasyon içinde olacağız. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın bakış açısıyla başka bakanlığımızın görüşleri örtüşmeyebilir. Bu bakanlıklarla sık sık bir araya geleceğiz, yol haritamızı birlikte konuşacağız ve tartışacağız.'

- 'Vergilerde öngörülebilirliği sağlamak son derece önemli'

Gelir vergisi ve kurumlar vergisinin tek kanunda toplanmasına yönelik önerileri de değerlendiren Lütfi Elvan, geçmişte bu konuda bir çalışma yapıldığını anımsattı.

Elvan, bu konuyu ekibiyle henüz tartışmadığını ancak önemli olduğunu belirterek, 'Özellikle vergilerde öngörülebilirliği sağlamak, sadeleştirme, basitleştirme ve vatandaş memnuniyeti son derece önemli. Bu hususları arkadaşlarımızla çalışalım, bu konuda öngörülebilirliği daha da artıran daha da şeffaf yapıda sistemi ortaya koyacak çalışmayı yaptıktan sonra sizlerle paylaşalım.' diye konuştu.

Bakan Elvan, Kamu İhale Kanunu'na yönelik eleştirilere de yanıt verirken, Avrupa Birliği direktifleri ve mevzuatında belirli sektöre yönelik ayrı düzenlemeler olduğunu söyledi.

Türkiye'deki Kamu İhale Kanunu'nun tüm ihaleleri kapsadığına dikkati çeken Elvan, 'Bizim Kamu İhale Yasamızın gözden geçirilmesi gerekiyor. Özellikle enerji, doğal gaz ve büyük ulaşım altyapısı gibi büyük ölçekli yatırımlara yönelik farklı mevzuatı var AB'nin. Bu konuda çalışmamız gerekiyor.' ifadesini kullandı.

Lütfi Elvan, Kamu İhale Kurumu Başkanı'ndan da istisnalar konusunda çalışma yapmasını ve kurum bazında istisna oranlarının belirlenmesini istediğini dile getirdi.

Elvan, Taşıt Kanunu'nun, taşıt yönetiminde etkinlik ve verimliliği gözetecek şekilde güncellenmesinin önerilmesi üzerine, bu konuda Bakanlığının bir çalışması olduğunu bildirdi.

- Faizsiz konut edindirme kampanyaları

Bakan Elvan, gelir düzeyi düşük vatandaşların yanında olacaklarını, hiçbir zaman onların mağduriyetine yol açacak bir girişimde bulunmayacaklarını vurguladı.

Ekonomideki kayıt dışılığa ilişkin soru üzerine Elvan, bunun önemli ve öncelik verdikleri konulardan biri olduğunu ifade etti.

Lütfi Elvan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine ilişkin bir soru üzerine, 'TÜİK'in tüm verileri Avrupa İstatistik Ofisine (Eurostat) açık. TÜİK, uluslararası standartlarda kredibilitesi yüksek bir kurumumuzdur. Özellikle TÜİK Başkanımıza 'Eğer toplumda bu tür söylentiler varsa, bu tür ifadeler kullanılıyorsa, istatistik alanında çalışan bilim adamı, öğretim üyesi ve hocalarımızla bir araya geleceksin. Nasıl bir yöntem ve mekanizma içerisinde çalışmalarımızı yürüttüğümüzü açıklıkla anlatacaksın' dedim. Aylık sahadan 585 bin veri alınıyor. Alınan her bir verinin fotoğrafları çekiliyor ve kayda alınıyor. Yeni bir sistemi tamamlama aşamasındalar.' bilgisini verdi.

TÜFE kapsamında 81 il merkezi ve 225 ilçeden, aylık olarak yaklaşık 28 bin iş yerinden 895 madde çeşidi ile 545 bine yakın fiyat derlendiğini anlatan Elvan, enflasyon rakamlarının belirli bir gelir grubuna ait olmadığını, ülkenin tamamına yönelik bir gösterge olduğunu söyledi.
Bakan Elvan, faizsiz ev ve konut edindirme kampanyaları ve şirketlerine ilişkin soruya, 'Bununla ilgili BDDK Başkanımızdan süratle bir çalışma yapılıp, bu çalışmanın bakanlığımızla paylaşılmasını istedim. Eğer böyle bir kanun teklifi verilmesi hususu benimsenirse, açıkçası biz adım atmak arzusundayız. Bu konuyla ilgili bir adım atmalıyız.' yanıtını verdi.

Elvan, Kovid-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler çerçevesinde oluşan finansal ihtiyacın karşılanması, yine salgın sebebiyle yaşanabilecek muhtemel risklerin bertaraf edilebilmesini teminen Hazine nakit rezervinin yüksek tutulması amacıyla borçlanma tutarlarının artırıldığını ifade ederek, ocak-ağustos itibarıyla kümülatif iç borç çevirme oranının yüzde 211,1 olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Salgının finansmanına yönelik akut etkileri belirginleştikten sonra iç borç çevirme oranlarının hızlıca aşağı çekildiğini anımsatan Lütfi Elvan, 'Eylül, ekim aylarında ortalama yüzde 42,2 olarak gerçekleşmiştir. 2021 yılı Finansman Programı çerçevesinde de yüzde 120 iç borç çevirme oranı planlanmıştır.' şeklinde konuştu.

Bu konuyu yazdır

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Spor organizasyonları seyircisiz oynanacak
Yazar: admin - 17-11-2020, Saat: 22:33 - Forum: Türkiye'den Haberler - Yorum Yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yeni koronavirüs önemlerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında alınan yeni koronavirüs kararlarını duyurdu.
Spor müsabakalarının tamamının seyircisiz olarak oynanmaya devam edeceğini belirten Erdoğan, "Tüm spor organizasyonları seyircisiz oynanmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Bu konuyu yazdır