Türkiye Günlük Korona Virüs Tablosu için TIKLAYIN (02 Temmuz 2020 ve sonrası)
Merhaba Ziyaretçi, DoluNet ailesinde yerini almak için "Kayıt Ol"

Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forumda Ara

(Gelişmiş Arama)

Forum İstatistikleri
» Toplam Üyeler: 10
» Son Üye: omiseyikanoha
» Toplam Konular: 117
» Toplam Yorumlar: 122

Detaylı İstatistikler

Kimler Çevrimiçi
Toplam: 1 kullanıcı aktif
» 0 Kayıtlı
» 1 Ziyaretçi

Son Aktiviteler
Rusya’da Sadece ‘Elit’ Ki...
Forum: CORONA - COVID-19
Son Yorum: admin
27-07-2020, Saat: 11:00
» Yorumlar: 0
» Okunma: 23
Hackerlar, PS4’te PS1 Emü...
Forum: Oyun & Oyuncular
Son Yorum: admin
27-07-2020, Saat: 09:10
» Yorumlar: 0
» Okunma: 22
Dünyanın İlk ‘Kesilemez’ ...
Forum: Teknoloji ve Bilim Haberleri
Son Yorum: admin
26-07-2020, Saat: 12:45
» Yorumlar: 0
» Okunma: 50
Contra’nın Mobil Oyunu Dü...
Forum: Oyun & Oyuncular
Son Yorum: admin
26-07-2020, Saat: 12:37
» Yorumlar: 0
» Okunma: 56
iPhone 13 Serisinin Ekran...
Forum: Apple iOS ve Telefonları
Son Yorum: admin
26-07-2020, Saat: 00:43
» Yorumlar: 0
» Okunma: 50
Windows 10X’te Yerel Win3...
Forum: İşletim Sistemleri
Son Yorum: admin
26-07-2020, Saat: 00:05
» Yorumlar: 0
» Okunma: 48
GOG Galaxy 2.0’a Epic Gam...
Forum: Oyun & Oyuncular
Son Yorum: admin
25-07-2020, Saat: 22:16
» Yorumlar: 0
» Okunma: 53
Yeni 2021 Mercedes-Benz S...
Forum: Mercedes
Son Yorum: admin
23-07-2020, Saat: 13:09
» Yorumlar: 0
» Okunma: 27
İki kat kadayıf arası lez...
Forum: Tatlılar
Son Yorum: admin
23-07-2020, Saat: 12:44
» Yorumlar: 0
» Okunma: 27
Son seferini yaptı: Havad...
Forum: Havayolu Ulaşımı
Son Yorum: admin
23-07-2020, Saat: 12:38
» Yorumlar: 0
» Okunma: 18

 
  Rusya’da Sadece ‘Elit’ Kişilere Koronavirüs Aşısı Yapılmış
Yazar: admin - 27-07-2020, Saat: 11:00 - Forum: CORONA - COVID-19 - Yorum Yok

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan ve pandemi haline dönüşen koronavirüs salgını, tüm hızıyla yayılmaya devam ediyor. İnsanlar, koronavirüsten korunabilmek adına tavsiyelere uyum gösterirken uzmanlar da koronavirüse karşı aşı ve ilaç geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Bloomberg’ün haberine göre Rusya, sadece “elitler” için geliştirilen bir koronavirüs aşısını aylar önce kullanmış.


.jpg   Rusya Corona.jpg (Dosya Boyutu: 31.81 KB / İndirme Sayısı: 1)

Bloomberg’de yer alan habere göre Rusya, toplam sayısı birkaç yüz olan milyarder ve hükümet yetkilisine, Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji Araştırma Merkezi’nde geliştirilen deneysel bir koronavirüs aşısı yaptı. Aşılamanın 4 ay önce yapıldığı, yapılan çalışmaların yasal olduğu ancak bu çalışmaların halktan gizlendiği ifade edildi. Hatta bu deneysel aşıyla ilgili elde edilen veriler de resmi kayıt altına alınmamış.

Bloomberg’e açıklama yapan kaynaklar, söz konusu deneysel aşının yapıldığı kişilerin 4 ay boyunca gözlem altında tutulduğu ifade ediliyor. Yani her ne kadar resmi kayıtlar yapılmamış olsa da Rusya’nın elit kişileri, aşı olduktan sonra tam 4 ay boyunca izlenmişler. İddialara göre bazı kişiler, aşıdan sonra ateş yükselmesi ve kas ağrısından şikayetçi olmuşlar.

Aşı yaptıran elit isimlere ulaşılmış ve hatta bu kişilere aşı oldukları doğrulatılmış. Ancak Bloomberg, bu kişilerin isimlerinin paylaşılmasını istemediklerini ve bu yüzden de isim açıklamasının yapılmayacağını belirtiyor. Söz konusu aşıyı yaptırdığı bilinen tek isimse Rus Doğrudan Yatırım Fonu Başkanı Kiril Dimitriyev. Dimitriyev, kendisi ve tüm ailesinin bu aşıyı olduğunu açıkladı.

Rusya’nın elitlerine yapıldığı ifade edilen koronavirüs aşısının ne kadar etkili olduğu bilinmez ancak ülke, koronavirüsle sınavında çok da iyi konumda değil. Açıklanan verilerin tümünün gerçek olduğunu kabul edecek olursak Rusya genelinde bugüne kadar 776 bin 212 vaka görüldü. Bu vakalar arasında 12 bin 408 kişi ise COVID-19 kaynaklı olarak hayatını kaybetti.

Bu konuyu yazdır

  Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı
Yazar: admin - 27-07-2020, Saat: 09:10 - Forum: Oyun & Oyuncular - Yorum Yok

Konsolların geriye dönük uyumluluk konusu Xbox One’da çözülmüştü, PlayStation tarafında ise yeni nesil konsollarda çözülecek. Tarihin en başarılı konsollarından bir tanesi olan PlayStation 4’te böyle bir destek bulunmuyor ki tam bu noktada devreye emülatörler giriyor.


.jpg   hackerlar-ps4te-ps1-emulatoru-calistirmayi-basardi.jpg (Dosya Boyutu: 6.39 KB / İndirme Sayısı: 1)

Oyun ve teknoloji dünyasıyla az çok içli dışlı olan birçok kişi emülatörü duymuştur ya da bir noktada kullanmıştır. İşte bu emülatörler konusunda oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. PlayStation 4 hackerları, MediEvil Remake oyunundan gelen beklenmedik bir yardım sayesinde platform üzerinde PlayStation 1 emülatörü çalıştırmayı başardı.

   

ScreenRant’ta yer alan bir habere göre birkaç PlayStation 4 hackerı, 2019 MediEvil Remake’i kullanarak PS4 üzerinde PS1 emülasyonunu hayata geçirmeyi başardı. Burada bir nevi hackerların önünü açan şey de Sony’nin Hata Avı programı oldu. Hacker’lar, bu hata avı programı sayesinde farklı donanım güncellemelerine erişim kazandı ve 6.72 donanım yazılımı güncellemesinde bir açık keşfedildi.

Bu donanım yazılımı güncellemesindeki açık, kullanıcıların içerisinde dâhili PS1 emülatörü barındıran MediEvil Remake’in dosyalarını çıkarmasını ve PS4 üzerinde çalışmasını sağladı. Hatta bazı kullanıcılar, oyuncuların emülatörleri kendilerinin test etmesine yardımcı olmak için uyumluluk listeleri derlemeye başladılar bile.

Buraya kadar her şey çok güzel gelse de hiçbir şey kusursuz değil. PlayStation 4‘teki MediEvil’ın PS1 emülatöründe de birçok sorun bulunuyor. Söz konusu birçok sorun temel işlevlerde meydana geliyor. Tabii her seferinde daha çok kullanıcının emülatöre el atmasıyla birlikte bu sorunlar zamanla ortadan kaybolacaktır. Ayrıca bu emülatörün kullanılabilmesi için konsolun donanım yazılım sürümünün 6.72 ya da daha alt sürümde olması gerekiyor ki bu bile birçok konsol kullanıcısının dışarıda kalmasına neden oluyor.

Bu konuyu yazdır

  Dünyanın İlk ‘Kesilemez’ Maddesi Üretildi
Yazar: admin - 26-07-2020, Saat: 12:45 - Forum: Teknoloji ve Bilim Haberleri - Yorum Yok

İngiltere’deki Durham Üniversitesi ve Almanya’daki Fraunhofer Enstitüsü’nden bilim insanları, dünyanın ilk kesilemez maddesini üretmeyi başardı. Proteus adı verilen malzeme, açılı taşlama aleti, matkap ve benzeri aletlerden gelen hasarı önlemek ve kesici aletlerden gelen darbeleri tersine çevirmek için hücresel yapıdaki alüminyumda bulunan seramik parçacıklarını kullanıyor.

Proteus’u tasarlarken sert ve kırılmaya dirençli olan aragonit kabuklarından ilham alan araştırmacılar, ortaya çıkan materyali hiçbir şeyin kesemeyeceğini iddia ediyor. Yapılan testlerde açılı taşlama aleti ya da matkap ucu Proteus plakasının dış katmanını kesmeyi başarsa bile iç kısımdaki seramik parçacıklara geldiğinde, aletin keskin uçlarını körelten titreşimler başlıyor ve daha sonrasında seramik tozu parçacıkları boşlukları dolduruyor.


.jpg   dunyanin-ilk-kesilemez-maddesi-uretildi-HQGw5uxZ.jpg (Dosya Boyutu: 35.78 KB / İndirme Sayısı: 1)

Dünyanın ilk ‘kesilemez’ maddesi: Proteus

Eğer materyale daha hızlı taşlama veya delme işlemi uygulanırsa, seramik taneler arasındaki atomlar arası kuvvet nedeniyle diskin veya matkabın kuvveti geri çevriliyor. Yalnızca matkap veya taşlama aletine karşı dayanıklı olmayan Proteus, içerisinde bulunan seramik parçacıklarının küresel şekli sayesinde yüksek basınçlı su jeti kesicilere karşı da benzer bir sonuç veriyor.

Durham Mühendislik Bölümü’nden Stefan Szyniszewski, Proteus’u kesmeyi içi külçe dolu bir jöleyi kesmeye benzetiyor: “Jöleden geçerseniz, külçelere vurursunuz ve malzeme, kesme diskini ya da matkap ucunu yok edecek şekilde titreşir.”

Proteus’un güvenlik sektöründe birçok farklı alanda kullanılabileceğini söyleyen bilim insanları, bisiklet kilitleri ya da hafif zırhların yanı sıra Proteus’un kesici aletler kullanan kişiler için koruyucu ekipman potansiyeli olduğunu da belirtiyor. Ekip, ayrıca patent başvurusu yapılan kesilemez maddeyi pazara sunmak için üreticilerle ortak olmaya çalışıyor.

Bu konuyu yazdır

  Contra’nın Mobil Oyunu Dünya Genelinde Oyunculara Açılıyor
Yazar: admin - 26-07-2020, Saat: 12:37 - Forum: Oyun & Oyuncular - Yorum Yok

80’ler sonu, 90’lar başında doğan nesilde nostalji hissi yaratmayı başaracak olan oyunlardan bir tanesi hiç şüphesiz ki Contra‘dır. Konami tarafından geliştirilen ve dağıtılan ‘Run and Gun’ olarak adlı türe ait Contra, bu neslin çocuklarına keyifli saatler yaşatmayı başarmıştı.

Bir nesil için efsanevi oyunlar listesinde yer alan Contra da mobil platformlara yolunu bulan oyunlar arasında yer almaya hazırlanıyor. Oyun, yıllar sonra nostalji hissini tekrar hissettirmek için geliyor.


.jpg   contranin-mobil-oyunu-dunya-genelinde-oyunculara-aciliyor-l97tNvNB.jpg (Dosya Boyutu: 110.35 KB / İndirme Sayısı: 1)

Contra: Return

Call of Duty Mobile‘ın da geliştirici stüdyosu olan TiMi Studios, 2017 yılında Contra’nın mobil sürümü Contra: Return‘ü yayınlamak için Konami ve Garena ile iş birliğine gitti. Aslında oyun, sınırlı sayıdaki ülkede oyunculara sunuldu ve oldukça başarılı oldu. Bu başarıyı gören TiMi Studios da oyunu dünyanın geri kalanında da yayınlamaya karar verdi.

Contra: Return, ilk olarak Haziran 2017’de Çin’de yayınlandı ve bir yıl sonra da Tayvanlı oyuncularla buluştu. Oyunculardan oldukça olumlu geri dönüşler alan Garena, oyunun İngilizce sürümünü diğer Güney Asya ülkelerinde de 2018 yılında yayınladı. Timi Studios, şimdi de oyunu diğer ülkelere açmayı planladıklarını duyurdu.

Contra: Return; müzik, silahlar ve karakterler de dâhil olmak üzere 90’lardaki Contra ile büyük benzerlikler taşıyor. Şu an için oyun tamamen hikâye tabanlı ilerliyor ve sadece çevrimdışı modu bulunuyor. Oyunun dünya geneline açılmadan önce çevrimiçi bir moda kavuşması da oldukça muhtemel.

Bu konuyu yazdır

  iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak
Yazar: admin - 26-07-2020, Saat: 00:43 - Forum: Apple iOS ve Telefonları - Yorum Yok

Apple, iPhone 13 serisi akıllı telefonlarında entegre dokunmatik katmanlı OLED ekranlar kullanmayı planlıyor. Ortaya atılan iddialara göre yeni iPhone modelleri 2021 yılında bu panellerle birlikte gelecek. Hatta şirketin bu panellerin siparişini verdiği de ifade ediliyor.

Peki, söz konusu bu ekranların şu anki iPhone’larda kullanılan ekranlardan farkı ne? Geleneksel ekranlarda dokunma katmanı, OLED panelin üstüne konumlandırılıyor. Bu yeni ekranlardaki dokunmatik katmansa direkt olarak ekranın içerisine entegre edilmiş olacak. Dolayısıyla ek katmana olan ihtiyaç yok olacak, telefonlar daha ince tasarlanabilecek ve cihazların maliyeti düşecek.

   

Söz konusu ekran olunca Apple’un bu sene çıkaracağı 4 iPhone 12 modelinden de bahsetmek gerekiyor: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max. Bu cihazlarda, 2020 model akıllı telefonlarda sık sık görülen 5G bağlantı desteği ve yüksek ekran yenileme oranın olması bekleniyor.

iPhone 12 serisi, yüksek ekran yenileme oranının yanı sıra OLED ekranlarla birlikte gelecek. Bu ekranlar, 4 iPhone 12 modelinde de yer alacak. Burada Apple’ın bu ekranları kimden alacağı sorusu ortaya çıkıyor. Apple, OLED ekran tedarikini Samsung’dan gerçekleştiriyor ancak bu sefer rotasını Çinli ekran üreticisi BOE’ye kaydırabileceği ifade ediliyor. Şirketin bu değişikliği yapmasının sebebi ise hem en büyük rakibine olan bağımlılığını azaltmak hem de ekranları daha ucuza alabilmek.

Bu konuyu yazdır

  Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak
Yazar: admin - 26-07-2020, Saat: 00:05 - Forum: İşletim Sistemleri - Yorum Yok

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un uzun süredir Windows 10X adı verilen yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Çift ekranlı cihazlar için geliştirildiği söylenen ve geçtiğimiz yıl tanıtılan bu işletim sisteminin, Win32 uygulamalarını sanallaştırarak çalıştırabileceği söyleniyordu ancak gelen son bilgilere göre planlar değişmiş gibi görünüyor.

İddialara göre şirket, Windows 10X’i ilk olarak düşük maliyetli PC’lerde eski Win 32 uygulamalar için destek olmadan, web tabanlı bir işletim sistemi olarak piyasaya sürecek. Bu noktada Windows 10X’teki desteklenmeyen eski uygulamalar için 2022 yılında ‘uygulama akışı çözümü’ aracılığıyla destek sunulabileceğinden bahsediliyor.


.jpg   Windows 10X.jpg (Dosya Boyutu: 38.02 KB / İndirme Sayısı: 1)

Microsoft’un, Windows 10X’li PC’lerin Chromebook’larla kafa kafaya rekabet edebilmesi için böyle bir kararı ‘kasıtlı’ olarak aldığı belirtiliyor. Yani başlangıçta çift ekranlı amiral gemisi seviyesindeki bilgisayarlar için tasarlanan Windows 10X, eğitim ve kurumsal pazarlar için tasarlanmış düşük maliyetli tablet ve dizüstü bilgisayarlarda sürülecek.

İşletim sistemi olarak Windows 10X’i kullanacak düşük maliyetli bu bilgisayarlar piyasaya sürüldüğünde ise Microsoft’un yerel Win32 uygulama katmanı mevcut olmayacak. Kullanıcılar, Microsoft Edge tarafından desteklenen Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarını ve web uygulamalarını çalıştırabilecek fakat eski Win32 programları bu sistemlerde çalışmayacak.

Eski Win32 programlarını sanallaştırmada kullanılan VAIL’in Windows 10X ile çalışan düşük maliyetli PC’lerde yer almamasının en büyük nedeni olarak uygulama performansı ve pil ömrü gösteriliyor. Tahmin edeceğiniz üzere düşük donanıma sahip olan bu cihazlar, Windows 10X’teki eski Win32 uygulamalarını sanallaştırmak için yeterince güçlü değil. Bu da Windows 10X’in modern ve hafif bir Windows sürümü olma vaadini ortadan kaldırıyor.

Tüm bu yazılanları kısa bir özet geçmek gerekirse Microsoft, Windows 10X işletim sistemine sahip düşük maliyetli PC’ler ile günlük iş akışında gerçekten ‘web uygulamalarını’ kullanan kişileri hedefliyor gibi görünüyor.

Bu konuyu yazdır

  GOG Galaxy 2.0’a Epic Games Store Desteği Geldi
Yazar: admin - 25-07-2020, Saat: 22:16 - Forum: Oyun & Oyuncular - Yorum Yok

Polonya merkezli video oyunu ve dijital dağıtım şirketi CD Projekt tarafından geliştirilen GOG Galaxy, geçtiğimiz yıl Galaxy 2.0 beta sürümüyle büyük bir yeniliğe gitmişti. Yaklaşık 5 aylık beta sürecinin ardından açık beta sürümüne geçtiğimiz aralık ayında kavuşan platform, temel anlamda sahip olduğunuz tüm dijital oyunları tek bir çatı altında toplayarak büyük bir kolaylık sunmayı hedefliyor.

Galaxy 2.0 beta sürümünün yayınlanmasından şimdiye kadar başlatıcıya, GOG dışındaki platformlardan oyunlar eklemenize izin veren birçok topluluk entegrasyonu yapıldı ancak yalnızca Xbox Live için resmi bir destek bulunuyordu. Bugün bir açıklama yayınlayan şirket, GOG Galaxy 2.0’ın resmi Epic Games Store desteği aldığını duyurdu.


.jpeg   GOG.jpeg (Dosya Boyutu: 108.18 KB / İndirme Sayısı: 1)

Epic Games Store ile GOG arasındaki ortaklıktan bahseden Epic Games Store Genel Müdürü Steve Allison, konu hakkında “Epic Games Store entegrasyonunun GOG Galaxy 2.0’a gelmesinden heyecan duyuyoruz” dedi. Bu ortaklığın PC mağazaları arasındaki duvarları yıkmak için önemli bir adım olduğunu dile getiren genel müdür; bu sayede oyuncuların, oyunları aldıkları platformlardan bağımsız olarak kitaplıklarını yönetebileceklerini belirtti.

GOG Galaxy 2.0, kullanıcılara tüm oyunlarını tek bir kitaplıkta göstermenin yanı sıra yine aynı platform üzerinden oyunları başlatma ya da yükleme imkanı sunuyor. Oyuncular, Galaxy 2.0 ile birlikte ayrıca oyun geçmişi, skor tablolarını ya da oyunların genel görünümünü de görebiliyorlar. Şirket, ilerleyen dönemlerde farklı platformlardaki arkadaşlarınızın çevrimiçi durumunu görebileceğiniz yeni özellikleri de başlatıcısına eklemeyi planlıyor.

Bu konuyu yazdır

  Yeni 2021 Mercedes-Benz S-Serisi görüntülendi
Yazar: admin - 23-07-2020, Saat: 13:09 - Forum: Mercedes - Yorum Yok

Mercedes-Benz S-Serisi' nin yeni W223 kodlu jenerasyonu, Eylül ayında resmi olarak tanıtılacak. Bu esnada yeni S-Serisi'nin test araçlarının kamuflaj miktarı da günden güne azalıyor.

Aracın ön ve arka yüzündeki kısmi kamuflajlar dışında pek bir kamuflaj görülmüyor. Bu sayede araçtaki değişiklikler de daha iyi farkediliyor. Örneğin kapı kollarının gövdeye gizlenmiş şekilde olmaları oldukça etkileyici görünüyor.

   

Hatta gövdeye gizlenmiş kapı kolları, araca aerodinamiklik anlamında da fayda sağlayacaktır. Bunun dışında farların daha keskin hatlara sahip olduğunu, stop lambalarının dikey tasarımlarını bırakıp yatay tasarıma geçiş yaptıklarını da görüyoruz.

Fotoğraflardan anlamak zor olsa da aracın aks mesafesinin arttığı da biliniyor. Tabii bu değişimlere rağmen aracın genel tasarımı da eski jenerasyon ile çok yakın tutulmuş. Fakat iç mekandaki değişimlerin daha büyük olacağı söylenebilir, çünkü araç yeni EQS modelinde de kullanılacak olan bir iç mekan tasarımına geçiş yapıyor.

   

Aracın dış tasarımının pek değişmemiş olması da sizleri yanıltmasın, çünkü yeni S-Serisi, yeni bir platform üzerine geliştiriliyor. 

Mercedes-Benz 29 Temmuz ve 12 Ağustos tarihlerinde de aracın ön gösterimini yapacak. Daha sonra da Eylül ayında araç bir bütün olarak dünya lansmanıyla tanıtılacak.

Kaynak : Motor1

Bu konuyu yazdır

  İki kat kadayıf arası lezzet: Muhallebili kadayıf tarifi
Yazar: admin - 23-07-2020, Saat: 12:44 - Forum: Tatlılar - Yorum Yok

Türk toplumunun yemek kültüründe olmazsa olmazları arasında tatlı yer alır. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz, sunumuyla göze hitap eden aynı zamanda lezzetiyle damak tadımıza uygun muhallebili kadayıf tarifi, herkes tarafından çok sevilen bir tarif. 

Muhallebili kadayıf tarifi

Muhallebili kadayıf malzemeleri;

  • 350 gram kadayıf (kuru kadayıf)
  • 10 yemek kaşığı toz şeker
  • 5 yemek kaşığı tereyağı
  • Bir su bardağı iri dövülmüş ceviz
  • 1 litre süt
  • 2 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 yumurta
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket krema (200ml)
Muhallebili kadayıf yapılışı

İlk olarak derin bir tencerede kadayıf ve tereyağı alınız ve kavurmaya başlayınız. Topaklanma olmaması için sürekli karıştırarak kavurunuz. Tereyağı tamamen eridikten sonra 6 yemek kaşığı toz şeker atıp kavurmaya devam ediniz. Kadayıflar renk değiştirmeye başlayınca dövülmüş 1 su bardağı cevizi ekleyip 8 - 9 dakika daha kavurup kadayıfları ocaktan alınız. Kavurduğunuz kadayıf ve cevizleri başka bir kaba alıp soğumaya bırakınız(aynı tencerede kalırsa yanabilir). Başka bir tencereye 4 yemek kaşığı şeker, 2 yemek kaşığı un, 2 yemek kaşığı nişasta ve 1 yumurta alıp iyice karıştırın. Üzerine 1 litre sütü ekleyip muhallebiyi pişirmeye başlıyoruz. Muhallebi kaynamaya başlayınca üzerine vanilyayı koyup tekrar karıştırıyoruz ve ocaktan alıyoruz. Muhallebi soğuduğunda 1 paket kremayı üzerine ekleyip mikser yardımıyla karıştırıyoruz. Kadayıflı muhallebi tatlısını yapacağımız kabın yarısına kavurduğumuz tel kadayıfları ekliyoruz. Eşit şekilde yaydığımız kadayıfların üzerine eşit şekilde muhallebiyi yayıyoruz. Geri kalan kadayıfları da eşit şekilde muhallebinin üzerine döküyoruz. 1 - 2 saat dolapta dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz.

İpucu

Servis ederken üzerine çilek, muz veya yaban mersini koyabilirsiniz. Muhallebisi 5 - 6 saat dinlenirse daha lezzetli olacaktır. Kadayıfları çok yakmamaya çalışın. Eğer kuru kadayıf bulamazsanız yaş kadayıfları 1 gün önceden buzdolabının derin dondurucu kısmında bekletin.

Kaynak : POSTA

Bu konuyu yazdır

  Son seferini yaptı: Havada kanguru çizdi
Yazar: admin - 23-07-2020, Saat: 12:38 - Forum: Havayolu Ulaşımı - Yorum Yok

Boeing üretimi bir 747 yolcu uçağı daha emekliye ayrıldı. Avustralya merkezli Qantas havayollarına ait uçak 50 yılın ardından son seferini gerçekleştirdi.

Pilotlar son sefere özel devasa uçakla havada kanguru çizdi.


.jpg   Kanguru.jpg (Dosya Boyutu: 37.57 KB / İndirme Sayısı: 1)

Avustralya'nın simgelerinden olan kangurular aynı zamanda Qantas havayollarının logosunda bulunuyor.

Qantas havayollarında çalışan onlarca kişi uçağın son uçuşunu izlemek için Sydney Havalimanı'na geldi.


.jpg   Qantas 747.jpg (Dosya Boyutu: 61.75 KB / İndirme Sayısı: 1)

Son uçuşunu Los Angeles'a gerçekleştiren uçak daha sonra Mojave Çölü'ndeki depoya nakledilecek.

Yeni nesil corona virüs salgını havayolları operasyonları olumsuz etkilerden şirketlere yaşlı uçakları emekliye ayırma imkanı tanıdı.

Yaklaşık 50 yıl önce hizmete sunulan Boeing 747'ler yavaş yavaş emekliye ayrılıyor. İngiliz British Airways filosundaki 31 Boeing 747'yi emekliye ayıracağını duyurmuştu.

Kaynak : NTV

Bu konuyu yazdır