Türkiye Günlük Korona Virüs Tablosu için TIKLAYIN (02 Temmuz 2020 ve sonrası)
Merhaba Ziyaretçi, DoluNet ailesinde yerini almak için "Kayıt Ol"

Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak
#1
ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un uzun süredir Windows 10X adı verilen yeni bir işletim sistemi üzerinde çalıştığını biliyoruz. Çift ekranlı cihazlar için geliştirildiği söylenen ve geçtiğimiz yıl tanıtılan bu işletim sisteminin, Win32 uygulamalarını sanallaştırarak çalıştırabileceği söyleniyordu ancak gelen son bilgilere göre planlar değişmiş gibi görünüyor.

İddialara göre şirket, Windows 10X’i ilk olarak düşük maliyetli PC’lerde eski Win 32 uygulamalar için destek olmadan, web tabanlı bir işletim sistemi olarak piyasaya sürecek. Bu noktada Windows 10X’teki desteklenmeyen eski uygulamalar için 2022 yılında ‘uygulama akışı çözümü’ aracılığıyla destek sunulabileceğinden bahsediliyor.

   

Microsoft’un, Windows 10X’li PC’lerin Chromebook’larla kafa kafaya rekabet edebilmesi için böyle bir kararı ‘kasıtlı’ olarak aldığı belirtiliyor. Yani başlangıçta çift ekranlı amiral gemisi seviyesindeki bilgisayarlar için tasarlanan Windows 10X, eğitim ve kurumsal pazarlar için tasarlanmış düşük maliyetli tablet ve dizüstü bilgisayarlarda sürülecek.

İşletim sistemi olarak Windows 10X’i kullanacak düşük maliyetli bu bilgisayarlar piyasaya sürüldüğünde ise Microsoft’un yerel Win32 uygulama katmanı mevcut olmayacak. Kullanıcılar, Microsoft Edge tarafından desteklenen Evrensel Windows Platformu (UWP) uygulamalarını ve web uygulamalarını çalıştırabilecek fakat eski Win32 programları bu sistemlerde çalışmayacak.

Eski Win32 programlarını sanallaştırmada kullanılan VAIL’in Windows 10X ile çalışan düşük maliyetli PC’lerde yer almamasının en büyük nedeni olarak uygulama performansı ve pil ömrü gösteriliyor. Tahmin edeceğiniz üzere düşük donanıma sahip olan bu cihazlar, Windows 10X’teki eski Win32 uygulamalarını sanallaştırmak için yeterince güçlü değil. Bu da Windows 10X’in modern ve hafif bir Windows sürümü olma vaadini ortadan kaldırıyor.

Tüm bu yazılanları kısa bir özet geçmek gerekirse Microsoft, Windows 10X işletim sistemine sahip düşük maliyetli PC’ler ile günlük iş akışında gerçekten ‘web uygulamalarını’ kullanan kişileri hedefliyor gibi görünüyor.
Cevapla


Anahtar Kelimeler

Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak indir, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak Videosu, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak online izle, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak Bedava indir, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak Yükle, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak Hakkında, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak nedir, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak Free indir, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak oyunu, Windows 10X’te Yerel Win32 Uygulama Desteği Olmayacak download


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi