Türkiye Günlük Korona Virüs Tablosu için TIKLAYIN (02 Temmuz 2020 ve sonrası)
Merhaba Ziyaretçi, DoluNet ailesinde yerini almak için "Kayıt Ol"

iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak
#1
Apple, iPhone 13 serisi akıllı telefonlarında entegre dokunmatik katmanlı OLED ekranlar kullanmayı planlıyor. Ortaya atılan iddialara göre yeni iPhone modelleri 2021 yılında bu panellerle birlikte gelecek. Hatta şirketin bu panellerin siparişini verdiği de ifade ediliyor.

Peki, söz konusu bu ekranların şu anki iPhone’larda kullanılan ekranlardan farkı ne? Geleneksel ekranlarda dokunma katmanı, OLED panelin üstüne konumlandırılıyor. Bu yeni ekranlardaki dokunmatik katmansa direkt olarak ekranın içerisine entegre edilmiş olacak. Dolayısıyla ek katmana olan ihtiyaç yok olacak, telefonlar daha ince tasarlanabilecek ve cihazların maliyeti düşecek.

   

Söz konusu ekran olunca Apple’un bu sene çıkaracağı 4 iPhone 12 modelinden de bahsetmek gerekiyor: iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max. Bu cihazlarda, 2020 model akıllı telefonlarda sık sık görülen 5G bağlantı desteği ve yüksek ekran yenileme oranın olması bekleniyor.

iPhone 12 serisi, yüksek ekran yenileme oranının yanı sıra OLED ekranlarla birlikte gelecek. Bu ekranlar, 4 iPhone 12 modelinde de yer alacak. Burada Apple’ın bu ekranları kimden alacağı sorusu ortaya çıkıyor. Apple, OLED ekran tedarikini Samsung’dan gerçekleştiriyor ancak bu sefer rotasını Çinli ekran üreticisi BOE’ye kaydırabileceği ifade ediliyor. Şirketin bu değişikliği yapmasının sebebi ise hem en büyük rakibine olan bağımlılığını azaltmak hem de ekranları daha ucuza alabilmek.
Cevapla


Anahtar Kelimeler

iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak indir, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak Videosu, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak online izle, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak Bedava indir, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak Yükle, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak Hakkında, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak nedir, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak Free indir, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak oyunu, iPhone 13 Serisinin Ekranlarında Büyük Değişiklik Yaşanacak download


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi