Türkiye Günlük Korona Virüs Tablosu için TIKLAYIN (02 Temmuz 2020 ve sonrası)
Merhaba Ziyaretçi, DoluNet ailesinde yerini almak için "Kayıt Ol"

Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı
#1
Konsolların geriye dönük uyumluluk konusu Xbox One’da çözülmüştü, PlayStation tarafında ise yeni nesil konsollarda çözülecek. Tarihin en başarılı konsollarından bir tanesi olan PlayStation 4’te böyle bir destek bulunmuyor ki tam bu noktada devreye emülatörler giriyor.

   

Oyun ve teknoloji dünyasıyla az çok içli dışlı olan birçok kişi emülatörü duymuştur ya da bir noktada kullanmıştır. İşte bu emülatörler konusunda oldukça ilginç bir gelişme yaşandı. PlayStation 4 hackerları, MediEvil Remake oyunundan gelen beklenmedik bir yardım sayesinde platform üzerinde PlayStation 1 emülatörü çalıştırmayı başardı.

   

ScreenRant’ta yer alan bir habere göre birkaç PlayStation 4 hackerı, 2019 MediEvil Remake’i kullanarak PS4 üzerinde PS1 emülasyonunu hayata geçirmeyi başardı. Burada bir nevi hackerların önünü açan şey de Sony’nin Hata Avı programı oldu. Hacker’lar, bu hata avı programı sayesinde farklı donanım güncellemelerine erişim kazandı ve 6.72 donanım yazılımı güncellemesinde bir açık keşfedildi.

Bu donanım yazılımı güncellemesindeki açık, kullanıcıların içerisinde dâhili PS1 emülatörü barındıran MediEvil Remake’in dosyalarını çıkarmasını ve PS4 üzerinde çalışmasını sağladı. Hatta bazı kullanıcılar, oyuncuların emülatörleri kendilerinin test etmesine yardımcı olmak için uyumluluk listeleri derlemeye başladılar bile.

Buraya kadar her şey çok güzel gelse de hiçbir şey kusursuz değil. PlayStation 4‘teki MediEvil’ın PS1 emülatöründe de birçok sorun bulunuyor. Söz konusu birçok sorun temel işlevlerde meydana geliyor. Tabii her seferinde daha çok kullanıcının emülatöre el atmasıyla birlikte bu sorunlar zamanla ortadan kaybolacaktır. Ayrıca bu emülatörün kullanılabilmesi için konsolun donanım yazılım sürümünün 6.72 ya da daha alt sürümde olması gerekiyor ki bu bile birçok konsol kullanıcısının dışarıda kalmasına neden oluyor.
Cevapla


Anahtar Kelimeler

Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı indir, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı Videosu, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı online izle, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı Bedava indir, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı Yükle, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı Hakkında, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı nedir, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı Free indir, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı oyunu, Hackerlar, PS4’te PS1 Emülatörü Çalıştırmayı Başardı download


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi